İstanbul-Avrupa Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda Çiçek Siparişin aynı gün teslim
1994 yılından beri esenyurt ve çevresindeki sevdiklerinize çiçek hizmeti sunuyoruz. Bölgenin en iyi çiçekçilerinden biri olan esenyurt çiçekçi 7/24 jhizmet vermektedir siparişlerinizi bekleriz.
 
1967'de de yerleşimin adı Esenyurt olarak değiştirilmiştir. Eşkinoz Çiftliği'nde çalışanların oluşturduğu yerli halka 1920-1938 yıllarında Romanya ve Bulgaristan'dan göçenlerin katılımı ve son yıllarda iç ve dış göçlerle gelen nüfus, etnik yapının bugünkü halini almasını sağlamıştır.
 
Esenyurt‘un kurucu belediye. İlk yerleşim, Merkez Mahallesi'nde Köyiçi Mevkiinde oluşmuştur. Bugün hala bu alanda bulunan çingenelerin yaşadığı ve yerleşmenin en yoğun özelliklerini taşıyan Çingene Mahallesi ilk yerleşmenin çekirdek alanlarından biridir. 1920-1938 yıllarında bölgeye gelen Romanya ve Bulgaristan göçmenlerinin ikamet ettiği Merkez Mahallesi'nin kuzey kesiminde bulunan göçmen mahallesi de yerleşmenin en eski bölgesidirç
 
Coğrafya
Esenyurt yerleşim yeri bütünü, Marmara Bölgesinin Trakya alt bölgesinde, İstanbul Metropolitan alan sınırları içerisinde yer almaktadır. Bu bölgenin doğusunda Küçükçekmece Gölü, batısında Büyükçekmece, kuzeyinde Hoşdere mahallesi ve TEM Karayolu, güneyinde Firuzköy ve E-5 Karayolu bulunmaktadır. İlçe batıda Büyükçekmece, kuzeyde Başakşehir, kuzeybatıda Arnavutköy, doğuda Avcılar, güneyde Beylikdüzü ilçeleriyle komşudur.
 
Esenyurt'un yüz ölçümü 2.770 hektardır ve 1989 yılında belediye olma niteliği kazanmıştır. Belediye teşkilatının kurulmasıyla bölgenin gelişmesi hızlanmıştır. Nüfus bakımından İstanbul ve Türkiye'nin en büyük ilçesidir.
 
Güncel AVM Listesi
Akbatı
Eskule
Torium
Marmara Park
Carrefour
Bauhaus
Işık AVM
City Center Avm
 
ESENYURT ÜNİVERSİTESİ
 
Marmara Park
Eğitim
İlçede birçok eğitim kurumu vardır 2013 yılında eğitime başlayan Esenyurt üniversitesi büyük bir öneme sahiptir
 
Sağlık kurumları
İlçede sağlık alanında; 7 acil yardım istasyonu, 157 aile hekimliği, 34 diş muayenehanesi, 3 diş protez laboratuvarı, 2 diyaliz merkezi, 190 eczane, 1 evde bakım merkezi, 6 işitme cihazı satış ve uygulama merkezi, 11 muayenehane, 3 müstakil tek uzmanlık dalında tıbbi laboratuvar, 47 optisyenlik müessesi,1 ortez-protez yapım ve uygulama merkezi, 1 özel ağız ve diş merkezi, 26 özel ağız ve diş sağlığı polikliniği, 4 özel hastane, 1 özel poliklinik, 14 özel tıp merkezi, 5 sağlık kabini, 1 vakıf üniversitesi hastanesi bulunmaktadır.[2]
 
Bazı Sağlık Kurumları
Esenyurt Devlet Hastanesi
Kızılay Hastanesi (ek bina)
Özel Doğa Hospital
Özel Elitium Tıp Merkezi
Özel Esencan Hastanesi
Özel Avrupa Tıp Merkezi
Özel Yeni Hayat Cerrahi Tıp Merkezi
Özel Mutlu Yaşam Tıp Merkezi
Özel Mediplus Tıp Merkezi
Özel Avrupagöz Esenyurt Göz Merkezi
Özel Çavuşoğlu Esenyurt Diyaliz Merkezi
Özel Reyap Hastanesi
Özel Eslife Hastanesi
Özel Etik Life Tıp ve Cerrahi Merkezi
Mahalleler
Mahalle başına çok fazla nüfus yoğunluğunun yaşanması ve yerel yönetimlerin sunduğu hizmetlerin pratikliğinin arttırılması amacıyla büyük mahalleler bölünerek yeni mahalleler oluşturulmuş ve 2015'te 20 olan mahalle sayısı 44'e çıkartılmıştır.
 
Akçaburgaz Mahallesi
Akevler Mahallesi
Akşemseddin Mahallesi
Ardıçlı Mahallesi
Aşık Veysel Mahallesi
Atatürk Mahallesi
Bağlarçeşme Mahallesi
Balıkyolu Mahallesi
Barbaros Hayrettin Mahallesi
Battalgazi Mahallesi
Cumhuriyet Mahallesi
Çınar Mahallesi
Esenkent Mahallesi
Fatih Mahallesi
Gökevler Mahallesi
Güzelyurt Mahallesi
Hürriyet Mahallesi
İncirtepe Mahallesi
İnönü Mahallesi
İstiklal Mahallesi
Koza Mahallesi
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi
Mehterçeşme Mahallesi
Mevlana Mahallesi
Namık Kemal Mahallesi
Necip Fazıl Kısakürek Mahallesi
Orhan Gazi Mahallesi
Osmangazi Mahallesi
Örnek Mahallesi
Pınar Mahallesi
Piri Reis Mahallesi
Saadetdere Mahallesi
Selahaddin Eyyubi Mahallesi
Sultaniye Mahallesi
Süleymaniye Mahallesi
Şehitler Mahallesi
Talatpaşa Mahallesi
Turgut Özal Mahallesi
Üçevler Mahallesi
Yenikent Mahallesi
Yeşilkent Mahallesi
Yunus Emre Mahallesi
Zafer Mahallesi.

Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda Çiçek Siparişi - Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdada Çiçekçi - Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdaya Çiçek Gönder

Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda Çiçek Siparişi sayfamıza hoşgeldiniz.Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda ve çevresi için Online çiçek siparişi verebilir, sevdiklerinize en güzel ve en taze çiçekleri uygun fiyatlarla gönderebilirsiniz. Kategori ve Amaca &Fiyata göre sayfalarımızda özel gününüz için en doğru çiçekleri seçebilirsiniz.

Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda Çiçek ile hızlı ve güvenilir teslimat. Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdada ve çevresi için kaliteli hizmet sunan online çiçekçi ile siparişleriniz tam zamanında teslim edilmektedir. Taze ve günlük çiçekleri müşterilerine sunan online çiçekçi ile çiçek gönderende teslim alanda mutlu. Tüm sorularınız için 0212 5906061 Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdadaki Çiçek Müşteri Hizmetlerini arayabilirsiniz.
Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdada Çiçekçi ile Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdaya çiçek siparişi verin.

Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda Çiçek Siparişi Sayfası

Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda Çiçekçi, Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda yapay canlı çiçek dükkanı Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdaya; online çiçek satan yerler mi arıyorsunuz? Öyleyse henüz Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda çiçekçi ile tanışmadınız demektir.Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda ÇİÇEKÇİ online satış sitesi ile esenyurt’te olduğu gibi İstanbul’un bir çok ilçesine hızlı kargomuz ile çiçek göndermektedir.

Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda çiçekçi ile siparişinizi kapıda ödeme imkanı da vardır. Siz ihtiyacınız olan çiçeği seçin ve ödeme için ister 0 – 212 – 590 60 71 numaralı telefonumuzdan isterseniz online satış sitemiz olan esenyurtcicekci.com‘dan bize siparişinizi geçmeniz yeterli.

Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdaya çiçek gönderme,Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdaya çiçek siparişi,Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdada çiçekçi ,Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdadaki çiçekçiler,Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdaya çiçek gönder, Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizdaya çiçek siparişi

Esenyurt Çiçekçilik Hakkimizda Nöbetçi Çiçekçi